پرش به محتوای اصلی

اخبار

بیش از 90 درصد روستاهای خراسان جنوبی در سال 1401 از اینترنت پرسرعت همراه بهره مند می شوند

بیش از 90 درصد روستاهای خراسان جنوبی در سال 1401 از اینترنت پرسرعت همراه بهره مند می شوند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در حاشیه سفر مجری طرح USO به خراسان جنوبی گفت: با برنامه ریزی انجام شده میزان روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات در خراسان جنوبی طی سال 1401 به بالای 90 درصد می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، ایرج روحی، مشاور وزیر و مجری طرح USO، به این استان سفر کرد.

مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، با اعلام این خبر عنوان کرد: این سفر برای بررسی وضعیت ارتباطات روستایی استان و مسائل توسعه ارتباطات روستایی انجام شد.

وی افزود: با حضور یک روزه آقای مهندس روحی، مجری طرح USO در استان، بازدیدی از روستاهای حاشیه شهر بیرجند داشتیم که تصمیمات خوبی برای توسعه اینترنت پرسرعت همراه در این روستاها گرفته شد.

بهی با اشاره به نشست کارشناسی بررسی وضعیت پیشرفت پروژه های ارتباطی استان : در این سفر همچنین در نشست کارشناسی، وضعیت توسعه اینترنت پرسرعت و شبکه فیبر نوری روستایی بررسی و برنامه ریزی لازم برای اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات انجام شد و مقرر شد تیم کارشناسی متشکل از کارشناسان حوزه USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای همراه برای بررسی دقیق تر فروردین ماه سال آینده به استان اعزام شوند.

وی اظهار داشت: در این نشست برنامه ریزی ویژه برای توسعه ارتباطات روستایی خراسان جنوبی در دستور کار مجری طرح USO قرار گرفت تا در سال آینده شاهد پوشش بیش از 90 درصدی اینترنت پرسرعت در روستاهای استان باشیم.

گفتنی است دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، حضور در شورای هماهنگی مدیران واحدهای تابعه وزارت متبوع در استان، بازدید از روستاهای حاشیه شهر بیرجند، بازدید از مخابرات منطقه و بازدید از پروژه FTTH شرکت مخابرات در شهرک امام علی (ع) بیرجند از مهم ترین برنامه های سفر روحی به استان خراسان جنوبی بوده است.

۲۶ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۱۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید