پرش به محتوای اصلی

اخبار

در سال 1400 انجام شد:

راه اندازی 17 سایت خدمات ارتباطی در شهرستان قائنات

راه اندازی 17 سایت خدمات ارتباطی در شهرستان قائنات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی در دیدار با فرماندار شهرستان قائنات گفت: طی سال گذشته 17 سایت برقراری پوشش تلفن و اینترنت پرسرعت همراه در این شهرستان راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، با حمیدرضا برات زاده، سرپرست فرمانداری شهرستان قائنات، دیدار کرد.

بهی در این دیدار با تشریح اقدامات صورت گرفته برای توسعه ارتباطات روستایی شهرستان قائنات اظهار داشت: طی سال گذشته 17 سایت ارائه خدمات و سرویس های ارتباطی در سطح روستاهای این شهرستان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد، 7 سایت پوشش تلفن همراه را در 8 روستا برقرار و حدود 500 خانوار روستایی را ازسرویس تلفن همراه بهره مند کرده است.

بهی افزود: همچنین 16 سایت، پوشش اینترنت همراه را در 19 روستا با جمعیتی بالغ بر 3هزار و 500 خانوار برقرار کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: پروژه های ارتباطی روستایی از محل اعتبارات طرح توسعه خدمات عمومی اجباری فاوا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری اپراتورهای مختلف اجرا می شود.

وی با اشاره به برخورداری حدود 70 درصد روستاهای با بیش از 20 خانوار شهرستان قائنات از اینترنت پرسرعت همراه، عنوان کرد: برای برقراری باقی مانده روستاهای فاقد اینترنت نیز برنامه هایی مصوب شده است که طی سال جاری اجرایی می شوند.

بهی تاکید کرد: در ادامه اجرای این برنامه ها روستاهای کلی و قومنجان قائنات جزء روستاهایی هستند که تا پایان فروردین ماه به شبکه ملی اطلاعات متصل و از اینترنت پرسرعت همراه بهره مند می شوند.

سرپرست فرمانداری شهرستان قائنات در این دیدار ضمن تشکراز اقدامات صورت گرفته در حوزه توسعه ارتباطات روستایی این شهرستان، دسترسی به اینترنت را از نیازهای ضروری مردم در این دوره دانست و جهت همکاری در تسریع روند اجرای پروژه های ارتباطی اعلام آمادگی کرد.

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۰:۱۹
تعداد بازدید : ۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید