پرش به محتوای اصلی

اخبار

طی یکسال گذشته 3500 خانوار روستایی شهرستان های نهبندان و سربیشه از اینترنت پرسرعت همراه بهره مند شدند

طی یکسال گذشته 3500 خانوار روستایی شهرستان های نهبندان و سربیشه از اینترنت پرسرعت همراه بهره مند شدند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی در دیدار با فرمانداران شهرستان های شربیشه و نهبندان گفت: طی یکسال گذشته با اجرای 14 سایت همراه، 31 روستای این دو شهرستان از پوشش تلفن و اینترنت پرسرعت همراه بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در دیدارهایی جداگانه با فرمانداران شهرستان های نهبندان و سربیشه از اتصال 31 روستای این شهرستان ها به شبکه ملی اطلاعات طی یکسال گذشته خبر داد.

بهی با اشاره به اجرای طرح توسعه ارتباطات روستایی عنوان کرد: با اجرای این طرح مجموعا 14 سایت توسعه خدمات ارتباطی در شهرستان های نهبندان و سربیشه اجرا شده است.

وی اظهار داشت: این سایت ها 31 روستا را تحت پوشش تلفن و اینترنت پرسرعت همراه قرار داده است و حدود 3500 خانوار روستایی را از خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات بهره مند کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تصریح کرد: در راستای ارتقای شاخص های کیفی ارتباطات روستایی، پایداری ارتباطات و همچنین افزایش پهنای باند ارتباطات روستایی، اجرای فیبر نوری نیز ازبرنامه های این اداره کل بوده است که طی سال گذشته در سطح روستاهای این شهرستان ها به میزان 70 کیلومتر اجرا شده و 4 مرکز تلفن روستایی و 14 سایت تلفن همراه را به شبکه فیبر نوری متصل کرده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود 30 کیلومتر فیبر نوری دیگر نیز در حال اجراست که 5 مرکز تلفن و 3 سایت تلفن همراه را به این شبکه متصل می کند.

بهی یادآور شد: اجرای این پروژه ها از محل منابع طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی فاوا تامین اعتبار می شود و برای اجرای پروژه های مذکور در شهرستان های نهبندان و سربیشه اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال هزینه شده است.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید