پرش به محتوای اصلی

اخبار

پرداخت تسهیلات حمایتی به شرکت های فعال حوزه فاوا خراسان جنوبی

پرداخت تسهیلات حمایتی به شرکت های فعال حوزه فاوا خراسان جنوبی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای حمایت از شرکت های فعال حوزه فناوری اطلاعات تسهیلات متنوعی پرداخت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، در نشستی که به صورت حضوری و ویدیو کنفرانسی با حضور مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ستوده نیا، نماینده سازمان فناوری اطلاعات ایران و تعدادی از شرکت های فعال حوزه فاوا  و مدیران دفاتر پیشخوان استان خراسان جنوبی برگزار شد، تسهلات حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح شد.

بهی در این نشست عنوان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از شرکت های فعال حوزه فناوری اطلاعات و دفاتر پیشخوان خدمات دولت در قالب طرح های مختلف تسهیلاتی ارائه می دهد.

وی تصریح کرد: از محل منابع بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، تسهیلاتی برای اعطا به شرکت های فعال در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات و همچنین دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی که دارای پروانه حقوقی می باشند، تخصیص داده است تا بتوانند طرح های فناورانه خود را اجرایی کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اضافه کرد: این تسهیلات در قالب حمایت از توسعه اشتغال در شرکت های فعال حوزه فاوا شامل شرکت های نوپا و غیرنوپا، حمایت از توسعه توسعه پلتفرم های کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، حمایت از آموزش، توانمندسازی و کاریابی نیروی انسانی و برگزیدگان رویدادهای نوآوری در حوزه فاوا، حمایت از توسعه بسترهای آنلاین ارائه محصولات و خدمات در واحدهای صنفی و کسب و کارهای متداول و سنتی، حمایت از طرح های ملی ویژه ، تامین سرمایه در گردش شرکت های فناوری اطلاعات و حمایت از توسعه فعالیت های دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی قابل پرداخت هستند.

وی اظهار داشت: هدف از پرداخت این تسهیلات توسعه اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات و حمایت از شرکت های این حوزه است و در همین راستا نرخ بهره تسهیلات مذکور 10 درصد و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات 36 ماه پس ازدوره تنفس یکساله خواهد بود.

گفتنی است سهم خراسان جنوبی در این مرحله از پرداخت تسهیلات حدود 31 میلیارد تومان است و دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی و همچنین شرکت های حوزه فاوا استان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت این تسهیلات به پایگاه اینترنتی این اداره کل به آدرس skh.ict.gov.ir مراجعه یا با شماره 32427300 تماس بگیرند.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید